FSP1200-50ADB
Mfr.Part #
FSP1200-50ADB
Manufacturer
FSP Technology
Description
AC/DC CNVRT 3.3V 5V +/-12V 1459W
Stock
98
Manufacturer :
FSP Technology
Product Category :
AC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Current - Output 1 :
30 A
Current - Output 2 :
30 A
Current - Output 3 :
100 A
Current - Output 4 :
800 mA
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
80%
Features :
Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Benchtop
Number of Outputs :
4
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Power (Watts) :
1459W
Product Status :
Active
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Type :
ATX
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3V
Voltage - Output 2 :
5V
Voltage - Output 3 :
12V